Premieres on 19th July: Harry Potter and the Order of the Phoenix, The Good Night

56th MFF BERLINALE 2006 - slavnostní zahájení

9. února 2006 v 21:33 | -fantomas- |  .::Zprávy z FilmSvěta::.
Dnes byl zahájen jeden z nejprestižnějších mezinárodních filmových festivalů v Evropě- Berlinale. Letošní 56. ročník se tradičně zahájí v německém Berlíně, kde bude pokračovat sérií filmů až do 19. 2. 2006. Letošními celebritami, o kterých již nyní víme, že si přijedou převzít cenu festivalu budou polský tvůrce Andrzej Wajda či britský herec Sir Ian McKellan. Oba dva převezmou Zlatého Medvěda za celoživotní přínos světovému filmu.
Na festivalu se objeví i program Shooting Stars, který nám představí mladé nadějné talenty. Letos mezi nimi bude i český herec nominovaný na Českého Lva jako nejlepší herec (film Štěstí)- Pavel Liška. Jeho návštěvou však česká tvorba v Berlíně utichá- žádný snímek se nedostal mezi 23 soutěžních filmů.
Všechny soutěžní snímky posoudí mezinárodní porota, které bude předsednicovat herečka Charlotte Ramplingová. V porotě zasedne například i režisér Steven Spielberg, polský kameraman Janusz Kaminski nebo herec Armin Mueller- Stahl.

Festival zahájí filmové drama Marca Evanse- Snow Cake o přátelství ženy (Sigourney Weaverová) a jednoho muže (Alan Rickman), z nichž ona trpí autismem a on zase těžkým traumatem po automobilové nehodě..


V programu mezinárodní soutěže a hlavního mimosoutěžního programu najdeme plno zvučných jmen. Ve světové premiéře bude uveden například nejnovější film Roberta Altmana- A Prairie Home Copmanion. Děj se točí kolem legendární rozhlasové show, která zněla éterem přes třicet let. V hlavních rolích se objevují excelentní jména- Woody Harrelson a John C. Reilly jako zpívající kovbojové Lefty a Dusty, Meryl Streepová jako country zpěvačka, dále Kevin Kline či Robin Williams. Jelikož jde o soutěžní film, lze očekávat v Berlíně samotného tvůrce Altmana a s ním dalších několik již zmiňovaných herců.
Více informací a program celého festivalu si můžete přečíst v němčině nebo angličtině na stránkách MFF Berlinale www.berlinale.de .
ZLATÝ MEDVĚD:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama