Premieres on 19th July: Harry Potter and the Order of the Phoenix, The Good Night

HOSTEL: Zkuste se nepozvracet!

19. února 2006 v 12:12 | -fantomas- |  .::Zprávy z FilmSvěta::.
Nízkorozpočtový americký film Hostel se chystá vtrhnout do kin. Horor Eliho Rotha se stal mýtem dávno před českou premiérou. A není divu: točil se s českými herci u nás v Česku předstírajícím Slovensko, zní v něm hity 80. let Michala Davida a na celém snímku se podílel producent Quentin Tarantino.
Po zhlédnutí filmu se nebudete divit, proč měl Hostel v Německu motto Zkuste se nepozvracet!
Vše začíná už na začátku klidným pohvizdováním při úklidu krve. Poté začne celý děj filmu. Dva američtí týpci, Josh a Paxton brázdí Evropu, prostě pohodové prázdniny- sex a drogy. Na své cestě se seznámí s Islanďanem Olim a pak všechny tři naláká jeden cestovatel do ráje všech američanů- do jakéhosi hotelu na Slovensku, který je plný lačných Východoevropanek. Kamarádi ihned vyrází a nestačí se divit. Žen je tu plno, ovšem jen do rána, kdy zmizí Oli. A další den je pryč Josh....
Film je natočený napůl podle skutečnosti. Režisér Roth jednou projížděl webové stránky, když narazil na jistou web stránku, která nabízela "krvavou dovolenou" za "pouhých" 10 000 dolarů. V ceně bylo mučení, případně i zabití nějakého člověka. Roth o tom řekl Tarantinovi a vznikl hororový příběh. Později ale režisér Roth přiznal, že neví jestli webové stránky fungovaly, ale už jenom to, že jí někdo udělal, ho přinutilo natočit film.
V hlavních rolích se nám představí Derek Richardson (Josh), Jay Hernandez (Paxton) a Eythor Gudjonsson (Oli). Kromě jiných zahraničních herců ještě uvidíme Jana Vlasáka, Miroslava Táborského i někdejší pornoherečku Paulu Wild.
Kromě hudby Michala Davida ještě zazní z plátna hity Mira Žbirky, Mariky Gombitové, Tublatanky, Teamu a Elánu.
Během prvních dvou týdnů vysílání v amerických kinech, vydělal horor přes 40 milionů dolarů (skoro 1 miliarda korun). Přitom podle Rotha náklady na snímek nepřesáhly 5 milionů dolarů (120 miliomů korun).
Ředitel české pobočky společnosti Falcon uspíšil premiéru z 30. března na 24. února. "Chtěli jsme tak reagovat na případný zájem těch, kteří by si snímek chtěli nelegálně stahovat z intrenetu", vysvětlil ředitel Bradáč.
Přednostně se film bude nasazovat do multikin, a protože v Plzni přibylo multikino CineStar, vyrobí se sedmnáct kopií Hostelu. Vzhledem k brutálním scénám bude snímek přístupný až od 18 let.
Z FILMU HOSTEL:
-fantomas-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama