Premieres on 19th July: Harry Potter and the Order of the Phoenix, The Good Night

Premiéry k datu 6. 4. 2006

29. března 2006 v 17:04 | -fantomas- |  .::Premiéry filmů::.
6. dubna vtrhne do kin rovnou osm snímků, z nichž nejočekávanější jsou Základní instinkt 2 a Doba ledová 2- Obleva. Zde je všech osm filmů:
DEVÁTÝ DEN (Der Neunte Tag):
Snímek režiséra Schlöndorffa vychází z deníkových záznamů lucemburského kněze Jeana Bernerda, který byl vězněn v koncentračním táboře v Dachau. V roce 1942 se mu stala překvapivá událost - nacisté ho propustili na devět dnů na svobodu. Kněz byl zprvu šťastný, ale moc dlouho mu úsměv nevydržel. Nacisté mu uložili nelehký úkol- musel zvrátit postoj lucemburského biskupa vůči Hitlerově říši...
Schlöndorff svěřil roli kněze Ulrichu Matthesovi, který ztvárnil kancléře Goebbelse ve filmu Pád třetí říše.

Hrají: Ulrich Matthes, Karel Dobrý, August Diehl, Hilmar Thate, Adolf Filip, Bibiana Beglau a další
Režie: Volker Schlöndorff
WWW: www.derneuntetag.de
Trailer: Devátý den
____________________________________________________________________________
JÁ, TY A VŠICHNI OSTATNÍ (Me and You and Everyone We Know):
Christine Jesperson (Miranda July) je osamělá herečka a řidička starého taxi. Využívá svou fantazii, aby zaujala objekt svého zájmu. Richard Swerse (John Hawkes) je nedávno rozvedený prodejce bot a otec dvou chlapců. Je připraven na velké věci, které se mají stát. Ale když potká okouzlující Christine, vše se změní...
Hrají: John Hawkes, Miranda July, Jordan Potter, Ellen Geer a další
Režie: Miranda July
WWW: www.meandyoumovie.com
Trailer: Já, Ty a všichni ostatní
_____________________________________________________________________________
MATCH POINT - HRA OSUDU (Match Point):
Chris Wilson (Jonathan Rhys-Meyers) je mladý tenisový instruktor, který učí tenis v jedné bohaté rodině. To vede k jeho vzestupu ve světě vyšší společnosti a jeho následnému románku rovnou s dvěma ženami. Utajovaná aférka pokračuje a Chrise zavádí do stále větších a větších problémů.
Snímek získal nominaci na Oscara za scénář. Režie se ujal vynikající Woody Allen.
_____________________________________________________________________________
PRIME (Prime):
Fotografka z Manhattanu Rafi (Uma Thurman) je velmi krásná a atraktivní žena. Po rozvodu řeší své problémy s muži se zkušenou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který by ji vrátil chuť do života. A tak se Rafi seznamuje s pohledným a přitažlivým Davidem (Bryan Greenberg). Její nový milenec je o čtrnáct let mladší. Na dalších setkáních s terapeutkou září Rafi jen štěstím. Vypráví jí jejich zážitky a někdy zachází i do nejintimnějších detailů. Lisa je spokojená s pozitivním výsledkem své klientky. O svůj klid ale přijde náhle, když zjistí, že Rafinin milenec je její vlastní syn. Jak se se vším Lisa vypořádá? Jednoduché to asi nebude, protože samotná terapeutka potřebuje terapii.

Hrají: Bryan Greenberg, Uma Thurman, Meryl Streep, Jon Abrahams, John Rothman a další
Režie: Ben Younger
WWW: www.primemovie.net
Trailer: Prime
_____________________________________________________________________________
RÁJ HNED TEĎ (Paradise Now):
Dva palestinští kamarádi od dětství Said (Kais Nashef) a Khaled (Ali Sulman) žijí v Nábulusu a pracují v malé autodílně. Jednoho dne jim oznámí, že jsou vybráni k sebevražednému atentátu v izraelském Tel Avivu. Mladíci úkol přijmou jako čest a samozřejmost. Poslední noc stráví s nejbližšími a ráno již podstupují příslušný rituál. Pak už jen stačí dostat se přes ostnatý drát a ocitají se na izraelském území. Akce však získá nečekaný směr a dva mladí atentátníci mají čas ještě úkol zvážit. Důležitou roli v jejich rozhodování hraje dívka Suha, která dlouho žila v cizině. Zastává názor, že jsou i jiné cesty k řešení obtížné situace Palestinců, než vraždění nevinných lidí.
Celé drama se odehrává v průběhu dvou dnů a tvůrci jej velice obtížně natáčeli na autentických místech.
Hrají: Kais Nashef, Ali Suliman, Hiam Abbas, Lubna Azabal, Amer Hlehel a další
Režie: Hany Abu-Assad
WWW: wip.warnerbros.com/paradisenow
Trailer: Ráj hned teď
_____________________________________________________________________________
ŽENA MÉHO MUŽE (Nathalie...):
Catherine (Fanny Ardant) je atraktivní a úspěšná žena, která žije již dvacet pět let v, na první pohled pevném, manželském svazku s Bernardem (Gérard Depardieu). Jejich manželszví probíhá po celé roky bezproblémově až do chvíle, kdy Catherine zjistí, že Bernard má milenku. S pocitem, že nezná svého manžela a jeho touhy, si najme prostituku Marlene (Emmanuelle Béart), které dá za úkol vžít se do role ženy Nathalie. Ta musí Bernarda svést a vytáhnout z něj odpovědi na otázky, jimiž je Catherine posedlá. Místo obvyklého vztahu muže a ženy ale vznikne vztah mezi dvěma ženami. Catherine předpokládá, že bude mít celou situaci pod kontrolou, ale ta se jí začíná vymykat z rukou. Stále častěji se schází s Marlene alias Nathalií. To, co se od ní dozví, ji však brzy stáhne do světa, který ji nejen děsí, ale také postupně mění.
Hrají: Gérard Depardieu, Emmanuelle Béart, Fanny Ardant, Judith Magre
Režie: Anne Fontaine
WWW: www.wellspring.com
Trailer: Žena mého muže
_____________________________________________________________________________
ZÁKLADNÍ INSTINKT 2 (Basic Instinc 2):

Spisovatelka Catherine Tramellová (Sharon Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard na ni nasadil psychiatra, aby ji důkladně vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss (David Morrissey) Tramellovou okouzlen a vlákán do neodolatelné a svůdné pasti.
Po několika letech od uvedení prvního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné, ale velice atraktivní spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové.

Hrají: Sharon Stone, David Morrissey, Charlotte Rampling, David Thewlis, Stan Collymore, Hugh Dancy a další
Režie: Michael Caton-Jones
WWW: www.basicinstinct2movie.com
Trailer: Základní instinkt 2
_____________________________________________________________________________
DOBA LEDOVÁ 2 - OBLEVA (Ice Age 2: The Meltdown):
Naši hrdinové se vracejí z prostředí pod bodem mrazu: mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego a nejoblíbenější prehistorická krysoveverka Scrat. Slavná trojice hrdinů stále drží pospolu a užívá si výhody světa, který se začíná oteplovat a je ve stavu tání. Žijí v primitivní verzi aquaparku, nabité vodními skluzavkami, bazény s vlnami a spoustou zvířecích návštěvníků, kteří si plně užívají sluníčka. Manny kolem sebe vidí rodiny držící pohromadě a rozhodne se také založit svou. Nikdo ale v okolí nezahlédl jiného mamuta hodně velkou dobu, a proto se Manny obává, že je posledním žijícím exemplářem svého jedinečného druhu. Později ale potká Ellie. Dobré na tom je, že Ellie je poslední "mamuticí" na světě. Špatné je, že samice mamuta má problémy ohledně pochopení své identity, což klade na Mannyho mnoho neobyčejných nároků. Naštěstí má své kamarády Sida a Diega, kteří mu postupně pomáhají projít dlouhou cestou namlouvání.
Problémy ale nemá jen Manny, ale i Diego a Sid. Tygr Diego má hrůzu z vody, což je tak trochu větší problém v tajícím světě. Sid touží po troše uznání a chce dokázat, že si zaslouží více úcty od svých přátel.
-fantomas-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama