Premieres on 19th July: Harry Potter and the Order of the Phoenix, The Good Night

AniFest skončil a ceny jsou rozdány

10. května 2006 v 16:44 | -fantomas- |  Filmové Festivaly 2006/2007
Letošní jubilejní pátý ročník mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest byl slavnostně zakončen. Celkem se do Třeboně sjelo 150 tvůrců z 49 zemí a přivezli s sebou do soutěže 254 snímků.

Hlavní cenu AniFestu získal film Karneval zvířat režisérky Michaely Pavlátové. Ocenění za Nejlepší celovečerní film si odvezlo Fimfárum 2 režisérů Jana Baleje, Vlasty Pospíšilové, Břetislava Pojara a Aurela Klimta. V kategorii Nejlepší krátký film vyhrál britský film režisérky Denis Gaelleové Ráj velkoměsta.


Cenu ministra, která je speciálně určená pro české tvůrce a dotovaná 30000 Kč, si odvezl Libor Pixa za krátký snímek PsiCHO. Nejlepším videoklipem letošní soutěže se stal Murder Song českého režiséra Radka Doskočila, u něhož porotci ocenili hlavně animaci inspirovanou technikou komiksu.

Nejlepší televizní film je Steam Head japonského režiséra Hirojuki Nakao. Cenu za Nejlepší televizní a zakázkovou tvorbu získala režisérská dvojice Smith & Foulkes za reklamu na Motorolu Grand Classics. Tito tvůrci vyhráli i v kategoriích nejlepší reklama a znělka. Cenu za Nejlepší studentský film náleží dalšímu britovi Asafovi Agaranatovi za snímek Autobus a květiny ve vlasech.

AniFest si v posledních letech získává evropský respekt a prestiž. Akci, při níž jsou všechny vstupy zdarma, se letos zúčastnilo přes 30000 diváků. Britský animátor a člen poroty Tim Searle uvedl, že AniFest je jedním z nejlepších festivalů svého druhu v Evropě a že rád vrátí zpět do malebné Třeboně.
-fatnomas-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pozvánka pozvánka | Web | 17. května 2006 v 17:06 | Reagovat

http://lida.forumup.cz

2 Toman Toman | Web | 15. dubna 2007 v 18:00 | Reagovat

Tenhle festival mám rád

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama