Premieres on 19th July: Harry Potter and the Order of the Phoenix, The Good Night

Karlovy Vary jsou opět opuštěny aneb ohlédnutí za 41. MFF Karlovy Vary

10. července 2006 v 22:29 | -fantomas- |  .::41.MFF Karlovy Vary::.
"...je 30. června 2006 a 41. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech začíná. Bavte se celou dobu!"
Těmito slovy zahájil prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška 41. ročník festivalu.

Minulý týden jste mohli ve Varech potkat desetitisíce návštěvníků horlivě hledající svůj oblíbený film. Minulý týden se na pár dnů staly Karlovy Vary nejdůležitějším městem filmových fanoušků a nejdůležitějším městem všech filmařů z Evropy i z celého světa. Minulý týden se zde procházely hvězdy filmového nebe, například Andy Garcia či Kim Ki-duk.

Dnes nejsou v opět poklidném lázeňském městě ani památky po jednom z nejprestižnějších evropských festivalů. Ženy držící svítící Křišťálový globus zmizely z centra města. Z Thermalu byly sundány obří plakáty, infomující nás o právě probíhajícím festivalu a v grandhotelu PUPP je umyto všechno nádobí z poslední párty konající se v rámci 41. MFF Karlovy Vary...
Co se týče návštěvnosti, trhal letošní již 41. ročník festivalu opět rekordy, a to doslova. Celkem se akreditovalo 11 495 účastníků, z nichž 9061 účastníků připadlo na Festival Passy, 321 na filmové tvůrce, 814 na filmové profesionály a 554 na české, evropské a světové novináře.
Absolutní rekord byl i v počtu prodaných vstupenek. Celkem bylo vydáno 135 820 lístků na 474 projekcí.
Ve Varech nevydělávaly jen filmy, ale i charita. Nadace Světluška otevřela speciální kavárnu Potmě, kde se podávala káva v absolutní tmě. Za celou dobu konání festivalu tržby přesáhly nekolik set tisíc korun. Kromě kávy se dobře prodávaly i hrnečky a náramky s logem Světlušky. Další charitativní akcí byly již tradiční rotopedy před Thermalem, které vydělaly téměř půl milionu korun.
Další akcí pro lidi, kteří pomoc potřebují, se stala páteční dražba lahve šampaňského Dom Pérignon ročník Vintage 1998. Konečná částka se vyšplhala na šest set tisíc korun. Šek si převzaly zástupkyně hned tří charitativních organizací: Tereza Maxová, Krtek reprezentovaný Martinou Šmukovou a Olomoucký kojenecký ústav v čele s patronkou Veronikou Vařekovou.
"...41. ročník skončil. Dovolte mi, abych Vás pozval do Karlových Varů 29. června roku 2007 na dvaačtyřicátý. Mějte se hezky, děkuji Vám."
A těmito slovy zakončil Jiří Bartoška 41. ročník a navnadil nás na ročník dvaačtyčicátý, který se bude konat mezi daty 29. června - 7. července 2007.
Pro grafické ohlédnutí jsem vytvořil obrázek, nazvaný "Karlovarská mozaika"
-fatnomas-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama