Premieres on 19th July: Harry Potter and the Order of the Phoenix, The Good Night

Rozhovor s festivalovým hostem Kim Ki-Dukem

1. července 2006 v 16:37 | -fantomas- |  .::41.MFF Karlovy Vary::.
Jeden z nejlepších korejských režisérů Kim Ki-Duk je exkluzivním hostem 41. ročníku MFF Karlovy Vary. Ve Varech uvede svůj nejnovější film Čas, který bude mít na zdejším festivalu celosvětovou premiéru. Kompletní videonahrávku si můžete stáhnout na konci tohoto textu:
Vaše filmy mají větší ohlas v Evropě, a speciálně v Česku, než v asijských zemích. Čím si myslíte, že je to způsobeno?


Co se týče evropských filmů, tak jejich historie je nesmírně dlouhá, ty filmy se určitým způsobem vyvíjely a už mají zažité různé postupy. Zato v Asii se od vás učíme a probíhá tam nekontrolovatelný, neřízený boom. Já si myslím, že moje filmy by se zde mohly líbit, přestože pravou příčinu neznám, právě proto že možná mají mírně evropskou chuť.

Ve vašem filmu Čas si hlavní hrdinka nechává změnit tvář pomocí plastické chirurgie. Co vás k tomuto námětu inspirovalo?

V Koreji probíhá obrovský boom plastických operací. Kliniky plastické chirurgie vznikají jedna za druhou. Chtěl jsem se zamyslet nad tím, jak může plastická operace ovlivnit partnerský vztah dvou mladých lidí, protože plastické operace u nás jedou jak na běžícím páse. V Americe jich je také hodně, ale v Koreji je to takový boom, že se mi k tomu nechtělo mlčet.


Proč jsou podle vás Korejci tak posedlí změnou těla?

Víte, já ten důvod vlastně neznám. Osobně bych byl rád, kdyby se lidé neměnili, kdyby tohle nepodstupovali. Dívám se na to, jak se spousta lidí v Koreji chce podobat jiným lidem. Zužují si lícní kosti, nechávají si operovat oční víčka, aby měli větší oči, zvětšovat nos. Skutečně jsem ty operace sám natáčel a nebylo mi z toho dobře.

Rozhovor s Kim Ki-Dukem: [Vysoká kvalita - 12 MB], [Nízká kvalita - 5 MB]

-fantomas-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama