Premieres on 19th July: Harry Potter and the Order of the Phoenix, The Good Night

Coppola se vrací ke svému řemeslu!

15. května 2007 v 19:22 | -fantomas- |  .::Zprávy z FilmSvěta::.
Jeden z nejlepších režisérů, scénáristů, herců a producentů, jaké kdy Hollywood zrodil. To je Francis Ford Coppola, který se s hvězdným nebem rozloučil v roce 1997 velkolepým snímkem Vyvolávač deště, a nyní se po deseti letech vrací s dramatem nazvaným Youth Wihtout Youth (ve volném překladu Mladík bez mládí). Film se odehrává v nejděsivějším konfliktu lidstva - ve 2. světové válce. Hlavní roli si zde vystřihne Tim Roth a vedle něj mu bude asistovat dvojice z velkofilmu Pád Třetí říše - Bruno Ganz a Alexandra Maria Lara.

Franz Ford Coppola je držitel již pěti Oscarů z celkem 13 nominací na tuto nejprestižnější filmovou cenu. Mezi jeho dosud nejslavnější filmy patří trilogie o italské mafii Kmotr. Jen tyto tři filmy vynesly neuvěřitelných 28 nominací na Oscara a celkem vytěžily devět zlatých ocenění. Při udělování nominací druhému dílu Kmotra (Kmotr II) se dokonce podařila kuriozní věc, že do kategorie "Nejlepší herec ve vedlejší roli" byli nominováni celkem tři herci právě z tohoto filmu. Z mafiánského souboje tehdy odešel jako vítěz Robert De Niro. Na Coppolovy úspěchy pomalu navazuje i jeho dcera Sofia, která u Amerických akademiků zatím uspěla s filmem Ztraceno v překladu. Z tří nominací na tento film získala jednu cenu, a to za scénář.

Ale zpět k novému Coppolovi. Snímek Youth Without Youth by si měl odbýt světovou premiéru v říjnu na teprve druhém ročníku římského festivalu Rome Film Fest, kterého se minulý rok zúčastnily hvězdy, jako Nicole Kidman, Leonardo DiCaprio či Richard Gere. Samotný Coppola je šťastný, že může uvést svůj nový film právě na italské půdě, odkud pochází jak jeho předci, tak i jeho režisérské vzory v čele s Fellinim a Rosselinim.
zdroj: aktualne.cz, reuters.com
foto: wikipedia.org
-fantomas-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 :) :) | Web | 18. listopadu 2009 v 7:50 | Reagovat

Jen tak dál

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama