Premieres on 19th July: Harry Potter and the Order of the Phoenix, The Good Night

Poslední díl trilogie Spider-Mana vydělává!

8. května 2007 v 18:09 | -fantomas- |  .::Zprávy z FilmSvěta::.
Hodně dlouho tvůrci trilogie o Peteru Parkerovi přemýšleli, zda vsadí na jistotu a půjdou do třetího dílu série Spider-Man. Jejich obavy o možném finančním propadáku se ale nevyplnily a Spider-Man 3 se stal po prvním premiérovém víkendu v zaoceánských kinech nejnavštěvovanšjím filmem v celé kinematografické historii!
Když na tiskové konferenci oznamovali zástupci distribuční společnosti Columbia Pictures čísla novinářům, všichni jen zůstali sedět s ohromeným výrazem ve tváři. Od oficiální celosvětové premiéry Spider-mana 3, která se konala 1. května, vydělal snímek už 375 milionů dolarů, což je v přepočtu neuvěřitelných 8 miliard korun. V zámořských kinech přitom film utržil 148 mil.dolarů, čímž odsunul na druhé místo rekordmana minulého roku - Piráty z Karibiku 2 se 135 mil. dolarů. Spider-Man 3 zlomil i rekord prvního dne. Ve všech 4252 kinech, kde se snímek premiérově promítal, vydělal 59,3 mil.dolarů, v našich korunách bezmála jeden a čtvrt miliardy.

Přitom čisté náklady společnosti Columbia Pictures na poslední díl trilogie činily 258 mil.dolarů plus dalších zhruba 125 mil.dolarů musela společnost vyčlenit na propagační kampaň filmu. Zdá se, že rozpočet je za pouhý týden splacen, a teď se může Columbia Pictures těšit na to, jak jim budou na kontě přibývat miliony.


Ačkoliv skalní fanoušci pavoučího muže mluví o třetím a určitě neposledním pokračování trilogie jen a jen v suprelativech, recenzenti a filmoví kritici jsou ve svých výrocích mnohem chladnější. Sice připouštějí, že ve filmu jsou použity jedny z nejkvalitnějších digitálních triků jaké kdy byly vůbec vytvořeny, ale co se týče kvality zbytku filmu, je to jen lepší průměr. I v našich zeměpisných šířkách hodnotí diváci novinku, která u nás měla premiéru minulý týden 3. května, jako lehký nadprůměr, což dokazují uživatelé největšího česko-slovenského serveru zabývající se filmem - ČSFD. Něco málo kolem 400 hodnocení dává filmu 68% a je procentuálně na stejné úrovni jako Spider-manův kolega Superman se vrací.
Každopádně všechna záporná fakta nemění nic na tom, že Spider-Man 3 se stal finančním rekordmanem, jehož celkové tržby jistě půjdou do astronomických výšek. Ovšem nesmíme zapomenout na další dva nejočekávanější filmy, které uzavírají své slavné trilogie. Již 18. května vchází do amerických, ruských a filipínksých kin Shrek Třetí a v rozmezí od 23. do 25. května vplují do všech světových kin Piráti z Karibiku, tentokrát s podtitulem: Na konci světa.
Trailer k filmu Spider-Man 3 můžete zhlédnout zde:

zdroj: aktualne.cz, reuters.com, Česko-Slovenská filmová databáze
-fantomas-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 :) :) | Web | 18. listopadu 2009 v 7:51 | Reagovat

Drsnej no

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama