Premieres on 19th July: Harry Potter and the Order of the Phoenix, The Good Night

Karlovy Vary - Den No. 2 - 30.června

30. června 2007 v 23:44 | -fantomas- |  42.MFF Karlovy Vary
Festival v Karlových Varech se dnes rozjel naplno a diváci měli dnes ná výběr přes 60 projekcí. Patrně nejvýznamnějím bodem dnešního programu byla premiéra snímku Miss Potter režiséra Chrise Noonana, jež se konala dnes v 15:00 ve Velkém sále hotelu Thermal. Film osobně přijela uvést představitelka hlavní role Renée Zellweger, která do Varů přicestovala již včera, aby předala Křišťálový glóbus české legendě animovaného filmu Břetislavu Pojarovi.
Osmatřicetiletá držitelka Oscara za roli ve filmu Návrat do Cold Mountain Renée Zellweger si získala srdce českých filmových fanoušků rolí v romantické komedii Deník Bridget Jones. V životopisném snímku Miss Potter hraje spisovatelku a ilustrátorku Beatrix Potter, která vede souboj o právo na vlastní názory v předsudky svázané viktoriánskou Anglií. "Nastudovat roli Beatrix bylo nesmírně náročné, protože tato žena byla velice uzavřená", prohlásila Renée ve Varech. Ve filmu si zahrála i s Ewanem McGregorem, jehož můžete znát ze snímku Moulin Rouge.
Film se promítal dnes v 15:00 ve Velkém sálu Thermalu a diváci, kteří jej zmeškali, mají možnost ho zhlédnout v neděli 1. července v kině Panasonic ve 22:00.
V 19:00 se v Divadle Husovka promítal film Zidane, portrét 21. století, což je jeden z nejlepších a rozhodně i nejzajímavěji provedených sportovních filmů součastnosti. Během zápasu na španělské Ibize snímalo světoznámého fotbalistu Zinedine Zidana sedmnáct kamer, které však nikoliv nezabíraly míč, ale samotného hráče, a proto se může stát, že divák je zpočátku mírně dezorientován. Atmosféru dotváří rocková hudba kapely Mogwai smíchaná s autentickými zvuky zápasu. Vše utichá v okamžiku, kdy Zidane inkasuje gól.
Film, který byste neměli na karlovarském festivalu vynechat, můžete vidět v repríze v úterý 3. července v Divadle Husovka od 13:00.
Kromě filmů se koná během festivalu i mnoho charitativních akcí. Dnes se například na Divadlením náměstí otevřela již podruhé Kavárna potmě. Perosnál kavárny tvoří nevidoucí lidé, kteří vás dovedou ke stolu a přinesou šálek kávy. Slavnostního otevření se zúčastnili prezident festivalu Jiří Bartoška a známý textař Michal Horáček. Odpoledne bylo doprovázeno čtením pohádek, kterých se jako první ujal Jiří Macháček.

Poslední novinka z festivalové soboty bude patřit opět Renée Zellweger. Letošní největší hvězda odlétá zpět do USA již zítra brzy ráno. Jelikož si ale tato krásná herečka velmi oblíbila českou republiku a hlavně Břetislava Pojara, odmítla se dnes fotit právě bez pana Pojary. Ten ale v době focení zahajoval nesoutěžní sekci "Pocta Břetislavu Pojarovi", a proto ihned po představení své sekce odběhl z Malého sálu do Velkého sálu v hotelu Thermal. Renée se dnes na slavnostní preméře Miss Potter objevila již ve svých šatech, které jí omylem nechali pracovníci londýnského letiště. Opět kouzlila jeden úsměv za druhým, obzvláště, když za ní přišel Břetislav Pojar, byla velice šťastná.
foto: www.kviff.com, www.novinky.cz
-fantomas-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama