Premieres on 19th July: Harry Potter and the Order of the Phoenix, The Good Night

Karlovy Vary - Den No. 3 - 1. červenec

1. července 2007 v 19:15 | -fantomas- |  42.MFF Karlovy Vary
Dnešní neděle přinesla více jak 80 projekcí soutěžních i nesoutěžních snímků. Hlavních trháků bylo dnes poměrně hodně. Prvním je nízkorozpočtové drama českého režiséra Petra Nikolaeva ...a bude hůř. Snímek se odehrává za dob Husákovy normalizace v působivých lokacích severních Čech, jako je například měsíční karjina Mostu, Litvínova nebo Jiříkova. Před kameru dosadil Nikolaev převážně "profesionální neherce" a ve vedlejších rolích můžete vidět autentické postavy českého undergroundu. O skvělý soundtrack se postaraly dnes již kultovní kapely Plastic People Of The Universe a Zajíčkova skupina DG 307. Aby snímek vyzněl autentičtěji, použil kameraman Diviš Marek 16mm černobílou pásku. Producent Čestmír Kopecký se nyní snaží film ...a bude hůř promítat v různch klubech, na festivalech a v hospodách. Výjimkou nejsou ani Karlovy Vary, a proto jej můžete každý večer zhlédnout v klubu ELKO (Petřín 10) vždy od 21:00.

Dnešek ovládly převážně francouzské filmy, i když ty ovládly prakticky celý festival. Právě Francie má ve Varech nejvíce snímků - celkem 29. Dnes odpoledne se konala tisková konference k soutěžnímu filmu Rozhovory s mým zahradníkem a během celé neděle se odpromítá po celých Varech dvanáct filmů, které rozhodně stojí za zhlédnutí.
Sice jsme na samotném začátku festivalu, některé návštěvníky však mohly filmy trošku omrzet. Pro ty je ve Varech připraveno mnoho divadel. Jedním z nich je také brněnský soubor Husa na provázku, který odehraje dvě divadelní a dvě hudební představení na náměstí Dr. Milady Horákové. Dnes v 19:00 slavnostně zahájí hru Zahradní slavnosti exprezident a zároveň pravidelný návštěvník festivalu Václav Havel. Na tutu a mnoho dalších her můřete sehnat vstupenky na pokladnách v přízemí Thermalu.
Dalším významným hostem letošního ročníku je Raz Degan, neuvěřitelně pohledný herec izraelského původu. Mnoho lidí ho zná z mnoha reklamních kapmaní pro firmy Coca-Cola Company, Levi's nebo L'Oréal. Herec a příležitostný model debutoval v roce 1992 v Altmanově snímkus Prêt-a-Porter a důležitou vedlejší roli získal i v Alexandrovi Velikém. Ve Varech představí Degan snímek Sto hřebů italského režiséra Ermanna Olmiho, který byl oceněn Zlatou palmou v Cannes za film Strom na dřeváky. Film Sto hřebů se dnes promítá již podruhé a naposledy v 19:30 v Lázních III.
"Za minutu dvanáct". Toto rčení zná jistě každý a právě v tento čas bude mít dnes v noci předpremiéru hororový snímek Hostel II režiséra Eliho Rotha, který bohužel letos do Karlových Varů nedorazí. Film se promítá od 23:59 ve Velkém sále hotelu Thermal.
Touto novinkou končí dnešní již třetí festivalový den 42. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Hezkou zábavu!
-fantomas-
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama